Adnan Oktar Diyor Ki...

 

 Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Nisan 2017> Daha Fazla

Şeyh Nazım Sultanımız bundan 6 yıl önce Recep ayında Başkanlık sistemiyle ilgili seçim olacağını anlatıyor. Sultanımız çok mübarek insandı.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Nisan 2017> Daha Fazla

Biz başta başkanlık sistemine bölünme getireceği için karşı durduk. Bölünmeye kapalı olan Partili Cumhurbaşkanlığı'nı destekleriz dedik.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ocak 2017> Daha Fazla

Federasyona kapı açacak hiçbir sistemi milletçe kabul etmeyiz. Federasyon getirecek bir Başkanlık İngiliz derin devletinin planıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Aralık 2016> Daha Fazla

Anayasanın 123. ve 126. maddelerinde yapılacak değişiklikler özerklik, eyalet, federasyon oluşturmaya zemin hazırlayacak nitelikte olmamalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Aralık 2016> Daha Fazla

Yeni Anayasa maddelerinde eyalet yapılanmasına kapı açacak hiçbir hüküm olmamalı. Bizim Tayyip Hocam'a güvenimiz tam ancak ileride başka birinin suistimal edebileceği hiçbir madde olmaması gerekir. Kararname ile verilen yetkiler bu açıdan çok önemlidir. Yeni düzenlemede 123. ve 126. maddelerde ileride eyalet sistemine kapı açabilecek hususlar varsa bunlar mutlaka ortadan kaldırılmalıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Kasım 2016> Daha Fazla

Başkanlık ve sistem değişikliği çok tehlikeli olur. Partili Cumhurbaşkanlığı'na geçiş yapılarak düzenleme yapılabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ekim 2016> Daha Fazla

Avrupa Birliği'nin, Amerika'nın, İngiltere'nin ve PKK'nın istediği asıl yerel yönetimlerin güçlendirilmesi, çünkü anlamı federasyon ve parçalanmadır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ekim 2016> Daha Fazla

Eyalet sistemine, federasyona geçiş olmadıktan sonra, yerel yönetimler güçlendirilerek özerklik oluşturulmadıkça başkanlık rahatsız etmez. Türkiye'nin bölünmesine en ufak bir şekilde ihtimal oluşturacak bir sistemi milletçe istemiyoruz. Belediyelerin güçlendirilmesi bir şekilde özerkliğe ve bölünmeye dönüşebilir, buna karşı tüm hukuki tedbirler alındığından emin olunmalı. Anayasa'nın federasyon ve özerklik için referanduma tamamen kapalı olması gerekir, her detay düşünülüp tedbir alınmalıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ekim 2016> Daha Fazla

Amerika modeli başkanlık demek eyalet sistemi, federasyon ve parçalanma demektir. Milletimiz böyle bir modeli asla kabul etmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ekim 2016> Daha Fazla

Başkanlık modeli her ne şekilde olursa olsun neticesinde eyalet sistemi ve federasyon getirir, bu da parçalanma demektir. Üniter yapıya sahip olup başkanlığa geçen model yok. Başkanlık federasyonla bütün bir sistemdir. Başkanlık gelirse parçalanma da gelir.
İngiliz derin devleti federasyon ve Türkiye'yi parçalamayı 200 yıldır kafasına takmış durumda. Başkanlık için de bu yüzden dayatma yapıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ocak 2015> Daha Fazla

Bir kişinin beyniyle Türkiye'nin yönetilmesi ayrı, yüzlerce kişinin beyniyle yönetilmesi ayrı. Yüzlerce kişiyle yönetilmesi lazım. Yüzlerce kişinin kabiliyeti, yeteneği devlete yansıması lazım. Bir kişinin yeteneği ile olursa, olmaz.
Demokrasinin hem yerleşmesi, hem ileri götürülmesi için parlamenter rejimin daha elverişli olan bir sistem olduğunu bütün siyasetçiler, bütün profesörler söylüyorlar. Fiilen de bu görülüyor zaten.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ocak 2015> Daha Fazla

Amerika'nın amacı açık belli. "Federasyon olsun, ayrı ayrı eyaletlere ayrılın, Türkiye parçalansın" diyor. Bu kadar. Türkiye'nin tamamını istiyorlar ama askeri güçle müdahalenin çok kanlı, çok zor olacağını bildiği için Amerika, böyle bir kurnaz yöntem buldu. Abdullah Öcalan'ı da Türkiye'nin başına musallat etti.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top